Program do projektowania i produkcji mebli tapicerowanych

Program do produkcji mebli tapicerowanych

Postępująca digitalizacja powoduje, że coraz więcej procesów wewnątrz przedsiębiorstw jest przeprowadzanych z wykorzystaniem systemów informatycznych. Tyczy się to przede wszystkim czynności produkcyjnych. Zastosowane maszyny wymagają odpowiedniego zaplecza komputerowego, dlatego tak ważne jest, żeby dobrać odpowiedni program do produkcji mebli.

Idealny program CAD/CAM dla branży meblarskiej

Odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie w branży meblarskiej jest między innymi oprogramowanie COBUS Tapicer. Program ten jest idealny przede wszystkim dla firm zajmujących się produkcją stelaży mebli tapicerowanych.

Charakteryzuje się prostą i intuicyjną obsługą, co sprawia, że żadna z osób nie będzie miała problemu ze sprawnym poruszaniem się po programie. System oferuje szereg rozbudowanych funkcji, które w znakomity sposób czuwają nad szybkością oraz poprawnością przeprowadzanych procesów produkcyjnych.

System COBUS Tapicer umożliwia przeprowadzenie komputerowej symulacji maszyny w technologii 3D. Operator maszyny może więc oszacować czas niezbędny do przeprowadzenia procesu wytwórczego konkretnej serii produkcyjnej.

Oprócz tego oprogramowanie przyczynia się do eliminacji błędów podczas sortowania poszczególnych elementów. Dzieje się tak za sprawą komputerowej symulacji, która poszczególne rodzaje elementów może wyświetlać na różne kolory. Znacząco ułatwia to segregację materiału po przeprowadzonej obróbce.

COBUS Tapicer może współpracować z maszynami pochodzącymi od różnych wytwórców, między innymi HOMAG, FELDER, SERON czy też FANUM. Powoduje to, że każde przedsiębiorstwo może skorzystać z licznych walorów oprogramowania.

System oferuje między innymi automatyczne wykrywanie otworów do wierceń, optymalizację wierceń, a także obliczanie niezbędnej ilości surowca do przeprowadzenia procesu produkcyjnego.

To, co jest niezwykle istotne to łatwość importowania danych z programu Excel czy też z systemów ERP. Dzięki temu COBUS Tapicer to bardzo dobry program do produkcji mebli tapicerowanych.