Nesting / Optymalizacja

Domeną naszej firmy jest dostarczanie nowoczesnego oprogramowania komputerowego stworzonego dla potrzeb różnego rodzaju maszyn sterowanych numerycznie (CNC). Propozycja firmy to między innymi program do nestingu. Ideą systemu jest zminimalizowanie odpadu produkcyjnego oraz oszczędność czasu przeznaczanego na wytwarzanie elementów. Cały program odznacza się prostym i intuicyjnym interfejsem, co sprawia, że może być obsługiwany zarówno przez osoby niedoświadczone, jak i pracowników z większym stażem.

Nesting – co to?

Nesting jest to technologia, która została stworzona przede wszystkim z myślą o stolarstwie. Pozwala na zoptymalizowanie obróbki płyty wiórowej laminowanej, surowej, płyty MDF oraz sklejki w taki sposób, aby proces wytwórczy mógł być realizowany w możliwie najbardziej ekonomiczny sposób. Zadaniem całego systemu jest między innymi zminimalizowanie generowanych odpadów do minimum. Dzieje się to za przyczyną systemu rozplanowującego całość obróbki. Technologia nestingu niesie za sobą wiele zalet. Głównymi z nich jest potrzeba wykorzystania tylko jednej maszyny dla całego (lub większej części) procesu produkcyjnego, niewielkie zapotrzebowanie na miejsce, minimalizacja kosztów przeznaczanych na energię, a także niewielkie nakłady osobowe.

Dzięki ograniczonej konieczności przemieszczania elementów z jednej maszyny na drugą, wszelkie komponenty odznaczają się wysoką jakością, a czas obróbki materiałów może być zredukowany do minimum.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Technologia nestingu jest zdecydowanie najczęściej wykorzystywana do produkcji frontów meblowych, elementów konstrukcyjnych mebli tapicerowanych, korpusów meblowych, a także różnego rodzaju materiałów o skomplikowanym kształcie, które charakteryzują się wysoką szczegółowością. Możliwość importu plików csv lub xls nadaje maszynie dodatkowych możliwości i przyspiesza proces przygotowania plików na maszyny CNC.

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych rozwiązań dla swoich potrzeb.

Wyszukaj program:

Po branży:

Po materiale:

  • Drewno lite
  • Płyta wiórowa
  • Płyta laminowana
  • Płyta MDF

temp - niewidoczny