COBUS Tapicer

Program do produkcji mebli tapicerowanych

Szybki:
Program COBUS Tapicer to doskonałe rozwiązanie dla firm produkujących stelaże mebli tapicerowanych. W ostatnim czasie wiele firm zdecydowało się na zakup maszyn typu ploter do frezowania płyt. Ideą tego rozwiązania jest minimalizacja czasu potrzebnego na wytworzenie programów na maszyny CNC. Ze względu na szybki import plików DXF z automatycznym przypisaniem odpowiednich obróbek oraz narzędzi COBUS Tapicer jest ekstremalnie szybki w tworzeniu nowych programów  maszynowych bazujących bibliotece elementów.
Łatwy:
Możliwość wprowadzania danych poprzez szablony i makra – pozwala nawet niedoświadczonemu użytkownikowi w bardzo szybki sposób zaprojektować lub zaimportować element krzywoliniowy, a następnie wygenerować programy na CNC.
Bezbłędny:
Symulacja działania maszyny w 3D pozwoli na oszacowanie czasu wykonania elementów oraz sprawdzenie obróbki bez uruchamiania maszyny!

etykieta
etykieta

Elastyczny:
Zintegrowanie rozwiązania do produkcji elementów mebli tapicerowanych z modułem COBUS Nesting daje możliwość tworzenia zleceń produkcyjnych przy pomocy arkuszy programów Excel. Dodatkowo możliwość integracji z systemami zamówień internetowych czy programami ERP eliminuje błędy i przyśpiesza etap przygotowania produkcji. Generowanie pomyłek przy zamówieniach w tym przypadku jest już przeszłością.

nesting

Wspierający:
Wielu operatorów maszyn CNC boryka się z problemem sortownia elementów podczas zdejmowania ich ze stołu maszyny. W programie COBUS Tapicer elementy tego samego zestawu mogą być wyświetlane jednym kolorem.

Ekonomiczny:
Takie połączenie elementów tapicerowanych i produkcji w formie nestingu zaoszczędza naszym klientom do 70% czasu, który kiedyś musieli poświęcić na ręczne przygotowanie programu i nierzadko ręczne ułożenie optymalizacji. Dodatkowo bardzo wydajny algorytm optymalizacji potrafi w widoczny sposób zaoszczędzić nakłady finansowe zwiększając wydajność z jednej płyty. System wykorzystywania odpadów użytkowych, poprzez etykiety i ich rejestrowanie, daje możliwość ich ponownego zagospodarowania. 

Zautomatyzowany:
Do programu do produkcji mebli tapicerowanych wprowadziliśmy automat dla strategii obróbczych przy frezowaniu elementów na nestingu. Na bazie doświadczenia i testów przeprowadzonych u wielu klientów stworzone zostały dwa współdziałające ze sobą algorytmy. 

Pierwszy z nich to automatyczny wybór kolejności frezowania poszczególnych elementów. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem okazał się zygzak.

Drugi to automatyczny wybór pozycji startu frezowania elementu, który jest w tym wypadku strategiczny. Pozwala on na możliwie najdłuższy kontakt frezowanego elementu z całą płytą.

Cechy COBUS TAPICER

> Dedykowany program do produkcji mebli tapicerowanych
> Import DXF z przypisaniem technologii
> Automatyczne wykrywanie otworów do wierceń
> Optymalizacja wierceń
> Automatyczne wykrywanie kształtów w konturze
> Import danych z programu Excel
> Import danych z list elementów oraz systemów ERP
> Wydajny algorytm optymalizacji
> Nesting plików konstrukcyjnych
> Obliczanie niezbędnego surowca
> Obliczanie i wyświetlanie odpadów
> Wyświetlanie stanu obecnego oraz docelowej optymalizacji
> Zarządzenie odpadami

> Automatyczne drukowanie etykiet
> Magazynowe zestawienia produkcyjne
> Opcje wtyczek dla niestandardowych dodatków
> Automatyczny import plików DXF
> Automatyczne generowanie programów CNC
> Podział wyników optymalizacji ze względu na materiał i grubość elementów
> Strategia cięcia po wspólnej linii
> Strategia mieszana piłowanie i frezowanie
> Biblioteki Nestingowe (SQL 64 bit)
> Tworzenie zleceń produkcyjnych na bazie wyboru modeli

Sprawdź różnicę między programami COBUS Nesting, Fronty, Tapicer

Obejrzyj filmy:

Odtwórz wideo

Program współpracuje z różnymi sterowaniami:

Przydatne linki:

COBUS TAPICER

Dodatkowe informacje
dotyczące programu

PREZENTACJA

Umów się na
prezentację już dziś

COBUS WOP

Zobacz również
inne programy

COBUS NESTING

Zobacz również
inne programy