COBUS Nesting

Oszczędny:

Dzięki oprogramowaniu COBUS Nesting możesz zaoszczędzić czas oraz pieniądze. Program do rozkroju płyt COBUS w sposób automatyczny rozmieści poszczególne elementy na płycie tak aby ilość odpadów była jak najmniejsza. Program do nestingu jednocześnie pozwala na użycie różnych strategii obróbki: dojazdów, odjazdów, drogi i optymalizacji narzędzi oraz kolejności frezowania elementów od najmniejszych do największych w celu rozwiązania problemów związanych z ich utrzymaniem na stole maszyny.

Łatwy:

Możliwość wprowadzania danych poprzez szablony i makra – pozwala nawet niedoświadczonemu użytkownikowi w bardzo szybki sposób zaplanować rozkrój za pomocą programu do nestingu, a następnie wygenerować programy dla CNC.

Bezbłędny:

Symulacja działania maszyny w 3D pozwoli na oszacowanie czasu wykonania rozkroju elementów oraz sprawdzenie obróbki bez uruchamiania maszyny!

Nesting
Cobus Nesting
Elastyczny:

Główną cechą programu do rozkroju płyt COBUS jest możliwość jego automatyzacji i dopasowania do potrzeb nawet wymagającego klienta. Automatycznie generowanie plików obróbczych na maszyny CNC oszczędza czas i eliminują błędy. Uwzględnione zostają przy tym wszystkie informacje dotyczące właściwości elementów takie jak np. kąt słojów, materiał czy ich ilość.
Zintegrowane w programie do nestingu COBUS Nesting intuicyjne narzędzia CAD umożliwiają produkcję dowolnych elementów drewnianych, dzięki czemu Twoja maszyna CNC może być wykorzystana do produkcji mebli, blatów i innych skomplikowanych projektów!

Ekonomiczny:

Nasz program do nestingu znajduje zastosowanie przede wszystkim przy produkcji mebli tapicerowanych, frontów meblowych jak również jest doskonałym narzędziem dla producentów mebli skrzyniowych. Program do rozkroju płyt sprawdza się zarówno w produkcji przyczep kempingowych, jachtów jak również schodów.

Cechy COBUS NESTING

> Biblioteki Nestingowe (SQL 64 bit)
> Wydajny algorytm optymalizacji
> Nesting plików konstrukcyjnych
> Obliczanie niezbędnego surowca
> Obliczanie i wyświetlanie odpadów
> Wyświetlanie stanu obecnego oraz docelowej optymalizacji
> Zarządzenie odpadami
> Automatyczne drukowanie etykiet

> Import danych z list elementów oraz systemu ERP
> Import danych z programu Excel
> Opcje wtyczek dla niestandardowych dodatków
> Automatyczny import plików DXF
> Automatyczne generowanie programów CNC
> Podział optymalizacji ze względu na materiał elementów
> Strategia cięcia po wspólnej linii
> Strategia mieszana piłowanie i frezowanie

Sprawdź różnicę między programami COBUS Nesting, Fronty, Tapicer

Obejrzyj filmy:

Program współpracuje z różnymi sterowaniami:

Przydatne linki:

COBUS NESTING

Dodatkowe informacje
dotyczące programu

PREZENTACJA

Umów się na
prezentację już dziś

COBUS FRONTY

Zobacz również
inne programy

COBUS TAPICER

Zobacz również
inne programy