COBUS Integracje

Poznaj spójność przepływu danych

Spójne przepływy procesów oszczędzają czas i redukują źródła błędów. Aby Twoja firma i procesy produkcyjne przebiegały płynniej, COBUS utrzymuje bliską współpracę z wiodącymi na rynku firmami programistycznymi, aby móc wymieniać różne formaty danych. COBUS oferuje interfejsy CAD, CAM lub CNC do wszystkich popularnych systemów.

Nowoczesne oprogramowanie CAM może tworzyć znaczną wartość dodaną dla inwestycji w maszyny, ale powoduje jedynie ułamek kosztów zakupu maszyn i narzędzi.

Dzięki tym interfejsom i integracji, COBUS NCAD generuje w pełni automatycznie zoptymalizowane programy CNC do produkcji za naciśnięciem przycisku lub zupełnie bez obsługi.

INTERFEJSY DO PROGRAMÓW MEBLOWYCH

Potężny CAD / CAM dla producentów i dostawców mebli

Czy to meble łazienkowe, meble biurowe, meble kuchenne czy komponenty z produkcji seryjnej: producenci i dostawcy w branży meblowej potrzebują systemów, które optymalnie wspierają je w codziennych czynnościach. Jest to ważne nie tylko w rzeczywistej produkcji, ale także w procesach początkowych i końcowych, takich jak projektowanie, konstrukcja 3D, obliczenia, konfiguracja wariantów, przesyłanie danych przez interfejs CAD-CAM, sprzedaż i planowanie. Świat produktów COBUS umożliwia elastyczne moduły do obsługi tych i innych etapów bez awarii systemu. Dotyczy to również wielu oddziałów i zakładów rozproszonych. 

Dobrze przygotowane do produkcji mebli 4.0

Dzięki rozwiązaniom COBUS masz możliwość płynnego połączenia ERP, oprogramowania obliczeniowego i CAD / CAM. To nie tylko tworzy podstawę do digitalizacji i automatyzacji produkcji. Wdrażasz liczne optymalizacje od samego początku. Na przykład nasze oprogramowanie COBUS NCAD umożliwia bezpieczne i szybkie generowanie programów CNC dla wszystkich maszyn. Twoi użytkownicy są wspierani przez makra przetwarzania graficznego i programowanie CNC sterowane dialogami. Można także dodawać biblioteki do powtarzalnych zadań. Ta funkcja zapewnia również, że Twoje projekty są przetwarzane w sposób oszczędzający czas.

Nasz system ma również interfejsy do wymiany danych z wiodącymi rozwiązaniami projektowymi i planistycznymi, takimi jak PYTHA, PaletteCAD, Pro100, SolidWorks i Furnplan. Dzięki tym integracji zoptymalizowane programy CNC mogą być tworzone w pełni automatycznie. Oszczędza to zasoby pracowników, a także umożliwia oszczędność materiału. Wreszcie, nasze oprogramowanie może zająć się przygotowaniem kodów CNC na sterowania maszyn w sektorze drzewnym.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

INTERFEJSY DO PROGRAMÓW SCHODOWYCH

Oprogramowanie branżowe do produkcji schodów
Produkcja schodów jest branżą wymagającą dużych nakładów pracy. Szczególnie ważne są tutaj wydajne procesy, które umożliwiają obniżenie kosztów i zwiększenie rentowności. Z tego powodu wymagane jest oprogramowanie obejmujące cały cykl konstrukcji schodowej – od planowania po prezentację projektów do produkcji. Ważnym krokiem w tym ogólnym procesie jest płynne przesyłanie danych projektowych do maszyn. Jest to realizowane w naszym oprogramowaniu poprzez wydajny interfejs do imporu danych. W drugim etapie COBUS NCAD generuje programy dla maszyn CNC w pełni automatycznie.

Przemysłowe rozwiązania do schodów

Od ponad 25 lat COBUS opracowuje wydajne oprogramowanie CAD / CAM o wyjątkowej funkcjonalności do ekonomicznej kontroli technologii CNC i wydajnych strategii produkcyjnych. Nasze rozwiązania do produkcji schodów spełniają najnowsze, specyficzne wymagania branży. Prowadzą one do znacznej wartości dodanej inwestycji w maszyny, ale powodują jedynie ułamek kosztów, które są ponoszone na zakup maszyn i narzędzi. Krótko mówiąc: dzięki naszemu oprogramowaniu oszczędzasz, a jednocześnie zapewniasz szybkie, wolne od błędów procesy.

INTERFEJSY DO PROGRAMÓW KONSTRUKCYJNYCH

Niezależnie od tego, czy jest to prefabrykowana konstrukcja domu czy konstrukcje z elementów drewnianych: jako firma średniej wielkości w tych branżach potrzebujesz wydajnego oprogramowania, aby skutecznie produkować prefabrykaty takie jak ściany, fasady, schody, dachy, balustrady i połączenia drewniane. Aby wykonać następny krok, czyli wyprodukować te elementy z systemu CAD na twoich maszynach, wymagana jest również dobra kontrola CAM. Wszystko to jest możliwe dzięki oprogramowaniu branżowemu COBUS Domy, które zapewnia kompleksowe procesy – od planowania i obliczeń po ich produkcję. Bardzo wydajny import plików konstrukcyjnych WUP, BTL czy BTLX zautomatyzuje proces produkcyjny na wielu maszynach CNC.

Skrócenie czasu programowania

Dzięki oprogramowaniu COBUS DOMY wprowadzasz wiele pozytywnych zmian i innowacji do swoich procesów produkcyjnych. Między innymi pozwoli on na ogromne zredukowanie czasu programowania CAM i pomoże w eliminacji błędów poprzez automatyczne genreowanie programów CNC z danych CAD. Program nie wymaga żadnej specjalnej wcześniejszej wiedzy, co zapewnia szybkie jego wdrożenie. Bezpieczeństwo wiedzy to kolejna wartość dodana, ponieważ know-how pracowników pozostaje w oprogramowaniu a co za tym idzie w firmie.

Program współpracuje z różnymi sterowaniami:

Przydatne linki:

PREZENTACJA

Umów się na
prezentację już dziś

COBUS WOP

Zobacz również
inne programy

COBUS NESTING

Zobacz również
inne programy