COBUS INTEGRACJE

Poznaj spójność przepływu danych

Spójne przepływy procesów oszczędzają czas i redukują źródła błędów. Aby Twoja firma i procesy produkcyjne przebiegały płynniej, COBUS utrzymuje bliską współpracę z wiodącymi na rynku firmami programistycznymi, aby móc wymieniać różne formaty danych. COBUS oferuje interfejsy CAD, CAM lub CNC do wszystkich popularnych systemów.

Nowoczesne oprogramowanie CAM może tworzyć znaczną wartość dodaną dla inwestycji w maszyny, ale powoduje jedynie ułamek kosztów zakupu maszyn i narzędzi.

Dzięki tym interfejsom i integracji, COBUS NCAD generuje w pełni automatycznie zoptymalizowane programy CNC do produkcji za naciśnięciem przycisku lub zupełnie bez obsługi.

INTERFEJSY DO PROGRAMÓW MEBLOWYCH

Potężny CAD / CAM dla producentów i dostawców mebli

Czy to meble łazienkowe, meble biurowe, meble kuchenne czy komponenty z produkcji seryjnej: producenci i dostawcy w branży meblowej potrzebują systemów, które optymalnie wspierają je w codziennych czynnościach. Jest to ważne nie tylko w rzeczywistej produkcji, ale także w procesach początkowych i końcowych, takich jak projektowanie, konstrukcja 3D, obliczenia, konfiguracja wariantów, przesyłanie danych przez interfejs CAD-CAM, sprzedaż i planowanie. Świat produktów COBUS umożliwia elastyczne moduły do obsługi tych i innych etapów bez awarii systemu. Dotyczy to również wielu oddziałów i zakładów rozproszonych. 

Dobrze przygotowane do produkcji mebli 4.0

Dzięki rozwiązaniom COBUS masz możliwość płynnego połączenia ERP, oprogramowania obliczeniowego i CAD / CAM. To nie tylko tworzy podstawę do digitalizacji i automatyzacji produkcji. Wdrażasz liczne optymalizacje od samego początku. Na przykład nasze oprogramowanie COBUS NCAD umożliwia bezpieczne i szybkie generowanie programów CNC dla wszystkich maszyn. Twoi użytkownicy są wspierani przez makra przetwarzania graficznego i programowanie CNC sterowane dialogami. Można także dodawać biblioteki do powtarzalnych zadań. Ta funkcja zapewnia również, że Twoje projekty są przetwarzane w sposób oszczędzający czas.

Nasz system ma również interfejsy do wymiany danych z wiodącymi rozwiązaniami projektowymi i planistycznymi, takimi jak PYTHA, PaletteCAD, Pro100, SolidWorks i Furnplan. Dzięki tym integracji zoptymalizowane programy CNC mogą być tworzone w pełni automatycznie. Oszczędza to zasoby pracowników, a także umożliwia oszczędność materiału. Wreszcie, nasze oprogramowanie może zająć się przygotowaniem kodów CNC na sterowania maszyn w sektorze drzewnym.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

INTERFEJSY DO PROGRAMÓW SCHODOWYCH

Oprogramowanie branżowe do produkcji schodów
Produkcja schodów jest branżą wymagającą dużych nakładów pracy. Szczególnie ważne są tutaj wydajne procesy, które umożliwiają obniżenie kosztów i zwiększenie rentowności. Z tego powodu wymagane jest oprogramowanie obejmujące cały cykl konstrukcji schodowej – od planowania po prezentację projektów do produkcji. Ważnym krokiem w tym ogólnym procesie jest płynne przesyłanie danych projektowych do maszyn. Jest to realizowane w naszym oprogramowaniu poprzez wydajny interfejs do imporu danych. W drugim etapie COBUS NCAD generuje programy dla maszyn CNC w pełni automatycznie.

Przemysłowe rozwiązania do schodów

Od ponad 25 lat COBUS opracowuje wydajne oprogramowanie CAD / CAM o wyjątkowej funkcjonalności do ekonomicznej kontroli technologii CNC i wydajnych strategii produkcyjnych. Nasze rozwiązania do produkcji schodów spełniają najnowsze, specyficzne wymagania branży. Prowadzą one do znacznej wartości dodanej inwestycji w maszyny, ale powodują jedynie ułamek kosztów, które są ponoszone na zakup maszyn i narzędzi. Krótko mówiąc: dzięki naszemu oprogramowaniu oszczędzasz, a jednocześnie zapewniasz szybkie, wolne od błędów procesy.

INTERFEJSY DO PROGRAMÓW KONSTRUKCYJNYCH

Niezależnie od tego, czy jest to prefabrykowana konstrukcja domu czy konstrukcje z elementów drewnianych: jako firma średniej wielkości w tych branżach potrzebujesz wydajnego oprogramowania, aby skutecznie produkować prefabrykaty takie jak ściany, fasady, schody, dachy, balustrady i połączenia drewniane. Aby wykonać następny krok, czyli wyprodukować te elementy z systemu CAD na twoich maszynach, wymagana jest również dobra kontrola CAM. Wszystko to jest możliwe dzięki oprogramowaniu branżowemu COBUS Domy, które zapewnia kompleksowe procesy – od planowania i obliczeń po ich produkcję. Bardzo wydajny import plików konstrukcyjnych WUP, BTL czy BTLX zautomatyzuje proces produkcyjny na wielu maszynach CNC.

Skrócenie czasu programowania

Dzięki oprogramowaniu COBUS DOMY wprowadzasz wiele pozytywnych zmian i innowacji do swoich procesów produkcyjnych. Między innymi pozwoli on na ogromne zredukowanie czasu programowania CAM i pomoże w eliminacji błędów poprzez automatyczne genreowanie programów CNC z danych CAD. Program nie wymaga żadnej specjalnej wcześniejszej wiedzy, co zapewnia szybkie jego wdrożenie. Bezpieczeństwo wiedzy to kolejna wartość dodana, ponieważ know-how pracowników pozostaje w oprogramowaniu a co za tym idzie w firmie.

Program współpracuje między innymi ze sterowaniami:

IMA: IMAWOP 2.x, 3.0, 4.0, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0, 9.0
HOMAG/ WEEKE: woodWOP 2.x, 3.x, 4.x, 5.x, 6.x, 7.x,
SCM / MORBIDELLI: Xilog 3, Xilog Plus, TRIA xxxx, Maestro
BIESSE: BiesseWorks, bSolid
UNITEAM: TPA Albatros
FELDER: TPA Albatros WoodFlash
BUSELLATO: TPA Albatros, Genesis
MASTERWOOD: Masterwork
INFOTEC: TPA

Jeżeli Twojej maszyny nie ma na liście, skontaktuj się z nami – napiszemy postprocesor specjalnie dla Twojego sterowania.

IMA: NUM 750, NUM 760, NUM 1060
WEEKE: NUM 750
BIESSE: RT 480, NC 1000, XNC, XP 600
MAKA: Siemens 810, Siemens 840D, BWO 900, NUM 1060, Heckler & Koch 
ANDERSON: Fanuc
REICHENBACHER: Siemens 810, Siemens 840D
FANUM: OSAI 
INFOTEC:  ISAC, INFOCAM
POLSKA GRUPA CNC: NK105, SimCNC
HIMET: Beckhoff
SERON: G-code, Mach3, NK300, Osai
KIMLA: G-code
TRIMA: Siemens 840
KOCH
: G-code
MULTICAM
: G-code
ATMSolutions: G-code, ATMSCAM, NK300, Siemens 840, Siemens 840D, Fanuc, Syntec

odwiedź nas

ul. Włocławska 173B
87-100 Toruń
woj. kujawsko-pomorskie

Zadzwoń

+48 56 690-41-56
Marcin Klejnowski:
+48 509 707 795

napisz do nas


NIP: 9562261437

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Share on linkedin
Share on skype