Program do projektowania i produkcji frontów meblowych

Program do projektowania i produkcji frontów meblowych

Aby podejmowane w zakładzie produkcyjnym działania były realizowane w sposób profesjonalny oraz możliwie najbardziej dokładny konieczne jest zastosowanie odpowiednich narzędzi i programów informatycznych. Przykładem takiego oprogramowania jest system COBUS Fronty. Umożliwia on nie tylko efektywne projektowanie frontów meblowych, ale również ich szybką produkcję z wykorzystaniem maszyn CNC (sterowanych numerycznie).

COBUS Fronty – dlaczego warto?

To, czym odznacza się oprogramowanie COBUS Fronty to przede wszystkim prostota obsługi. Powoduje ona, że żaden z użytkowników nie będzie miał problemu ze sprawnym użytkowaniem programu. Dodatkowo możliwość wprowadzania danych przez szablony sprawia, że nawet niedoświadczeni pracownicy nie będą mieć żadnych problemów z pracą w tym konkretnym systemie. Ogromną zaletą oprogramowania jest możliwość oszacowania czasu produkcji bez konieczności uruchamiania maszyny. Pozwoli to między innymi na obliczenie wydajności i zdolności wytwórczej całej linii produkcyjnej.

Postaw na rozwiązania ekonomiczne

Oprogramowanie COBUS Fronty troszczy się nie tylko o wydajną pracę linii produkcyjnej, ale również o zmniejszenie nakładów finansowych przeznaczanych między innymi na materiał obróbczy. Dzięki innowacyjnemu algorytmowi możliwe jest zmniejszenie do minimum generowanych odpadów. Dzieje się tak dzięki bardzo wydajnemu algorytmowi optymalizacji jak również strategii cięcia po wspólnej linii. Dodatkowo, jeśli już powstaje większy odpad, istnieje możliwość stworzenia dla niego odpowiedniej etykiety. Właściwie opisany materiał będzie mógł być wykorzystany w przyszłości.

Rozbudowana funkcjonalność oprogramowania

Program COBUS Fronty charakteryzuje się wieloma bardzo przydatnymi funkcjami. Głównymi z nich jest możliwość obliczania niezbędnego surowca, a także import danych z programu Excel. Oprócz tego automatyczne drukowanie etykiet powoduje, że każdy z elementów jest w odpowiedni sposób opisany, co ułatwia przeprowadzanie procesu montażu czy kompletowania wysyłek. System jest dostępny na różnego rodzaju maszyny CNC, co sprawia, że sprosta oczekiwaniom każdej z osób.