COBUS Schody

Zdobyte na przestrzeni ostatnich lat bardzo duże doświadczenie pozwala naszej firmie na dostarczanie nowoczesnych oprogramowań informatycznych dla urządzeń sterowanych numerycznie. Oferta przedsiębiorstwa to między innymi system COBUS SCHODY, który wspiera różnego rodzaju maszyny oraz współpracuje z wieloma sterownikami, dzięki czemu każde przedsiębiorstwo znajdzie produkt idealny dla swoich potrzeb.

COBUS SCHODY – poznaj funkcjonalność programu!

Oprogramowanie COBUS SCHODY zostało opracowane w taki sposób, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów pod względem funkcjonalności. Przejrzysty interfejs, rozbudowane funkcje i opcje, a także całkowicie polskie menu to elementy, które w sposób szczególny wpływają na wysoki poziom zadowolenia z użytkowania programu przez naszych klientów.

Dostarczany program pozwala na niezwykle sprawne programowanie maszyny w taki sposób, aby prowadzone przez nią czynności produkcyjne były wykonywane w sposób szybki oraz bez pojawiających się błędów, które mogłyby prowadzić do zmarnowania materiału. System obsługuje wszystkie rodzaje narzędzi, pozwala zaprogramować ścieżki ich przejazdu, kolejność przeprowadzanych operacji oraz rodzaj obróbki. Ponadto rozbudowana funkcjonalność programu COBUS SCHODY sprawia, że możliwe jest szybkie importowanie plików dxf z innych programów.

Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom każdego z klientów, dlatego w ramach prowadzonych działań oferujemy szereg udogodnień, które mogą w realny sposób podnieść zadowolenie odbiorców z przeprowadzonej usługi. Proponujemy między innymi atrakcyjne cenowo oferty i korzystne rozwiązania stanowiące wartość dodaną do zamówionego produktu.

Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszej firmy oraz do wybrania najodpowiedniejszych oprogramowań komputerowych dla swoich potrzeb. Przeprowadzone na przestrzeni ostatnich lat liczne realizacje dają nam pewność sprostania oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Dzisiejsza rzeczywistość producentów schodów to nadal bazowanie na programach dostarczanych z obrabiarkami CNC. Takie rozwiązania polegają na ręcznym imporcie plików dxf i na późniejszym, ręcznym dopisywaniu narzędzi do odpowiednich ścieżek. Pomimo możliwości maszyny CNC, firmy często rezygnują z bardziej zaawansowanych operacji, które mogłaby wykonać maszyna, ze względu na długi czas ich programowania. Chociażby frezowane tralki czy otworów montażowych potrafi wydłużyć przygotowanie programów o nawet kilka godzin.

Tym firmom proponujemy nasz program do schodów COBUS SCHODY,  który daje możliwość importowania plików dxf z programu Compass, Staircon oraz innych programów konstrukcyjnych jak również AutoCAD. Obróbki technologiczne elementów zostają dodane automatycznie (narzędzia, ścieżki przejazdów narzędzi, kolejność operacji oraz rodzaje obróbek). W efekcie w ciągu kilku sekund na podstawie projektu DXF mamy gotowe programy do wysłania na maszynę.

Jeżeli chcesz skrócić czas przygotowania plików na maszynę do 10 minut, to dobrze trafiłeś. 

 

schody
symulacja schody

W programie w automatyczny sposób dochodzi do zmiany na przykład ilości oraz rodzajów przejazdów w zależności od chociażby grubości materiału. Również bez ingerencji obsługującego aktualizują się przejazdy  po ostrzeniu narzędzi.

Wbudowana symulacja pozwala na podgląd obróbki (wymiany narzędzi, ścieżki przejazdów narzędzi i ich kolejności oraz programowalnych schodów). Dzięki niej, unikniemy błędów i niepotrzebnych testów na maszynie.

Dodatkowo w programie mamy możliwość inicjowania programowego STOPu maszyny z odjazdem wrzeciona roboczego np. w celu przemocowania elementu schodów czy zdjęcia odciętego odpadu.

Nowoczesne oprogramowanie CNC może stanowić znaczącą wartość dodatkową w inwestycjach maszynowych, przy czym stanowi jedynie ułamek kosztów maszyn i narzędzi.

Cechy COBUS SCHODY:

> Sprawdzony przez wiele fabryk program firmy COBUS ConCept
> Na rynku od 1992r.
> Intuicyjny i szybki w obsłudze
> Import projektu w formacie DXF z programów
 – Compass
 – Staircon
 – AutoCAD
> Tworzenie własnych makr
> Wspomagająca grafika
> Wyłączanie wybranych operacji
> Auto zapis: kopie bezpieczeństwa
> Aktywna funkcja kontroli wielkości wewnętrznych promieni podczas generowania kodu cnc
> Obróbki kieszeni połączone z różnymi strategiami wykończeń
> Zintegrowane funkcje CAD

> Edytowanie obróbek, szybka zmiana narzędzi
> Edycja parametrów technologicznych
> Obróbki kieszeni połączone z różnymi strategiami wykończeń
> Ustawianie posuwu dla narożników i małych promieni
> Limity posuwu: Przy przekroczeniu przedziału dostępnych wartości postprocesor zgłasza błąd
> Rozbudowane makra wierceń
> Symulacja 3D z kalkulacją czasu w celu uniknięcia bezproduktywnych przejazdów testowych
> Wsparcie do 5 osi (indeksowane)
> Programowanie w różnych środowiskach nie jest już potrzebne
> Oszczędność na różnych interfejsach (wiele w jednym)
> Konfiguracja postprocesorów dla wszystkich typów maszyn i sterowań
> Elastyczne interfejsy do różnych dostawców oprogramowania

Obejrzyj filmy:

Program współpracuje z różnymi sterowaniami:

Przydatne linki:

COBUS NCAD

Dodatkowe informacje
dotyczące programu

PREZENTACJA

Umów się na
prezentację już dziś

COBUS WOP

Zobacz również
inne programy

COBUS NESTING

Zobacz również
inne programy