COBUS Tapicer - nowoczesny program do produkcji mebli

COBUS Tapicer

Chęć jeszcze wydajniejszej oraz dokładniejszej produkcji różnego rodzaju przedmiotów i mebli sprawia, że nie tylko te największe, ale i małe zakłady są zmuszone do korzystania z nowoczesnych systemów informatycznych. Wspomagają one pracę, dbają o bezpieczeństwo, a także gwarantują ekonomiczne zarządzanie materiałem. Wszystko po to, aby zatroszczyć się nie tylko o finanse firmy, ale również zadowolenie klientów z otrzymanego produktu.

COBUS Tapicer – nowoczesny program do mebli

Program do mebli tapicerowanych został opracowany w celu przyspieszenia wszystkich procesów produkcyjnych zachodzących wewnątrz przedsiębiorstwa. System obsługuje różnego rodzaju narzędzia, a możliwość bezpośredniego importu elementów zapisanych w plikach DXF sprawia, że jego obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Polskie menu oraz przejrzysty interfejs powodują, że nie tylko osoby młode, ale i starsi pracownicy nie będą mieli problemów ze sprawnym poruszaniem się po programie.

COBUS Tapicer dba o ekonomię

Jedną z funkcji programu do mebli tapicerowanych jest troska o finanse firmy. Dzieje się to wskutek zoptymalizowania procesu produkcyjnego w taki sposób, aby po jego zakończeniu pozostało jak najmniej odpadów, a jeśli już powstały, to by mogły zostać wykorzystane do następnego procesu wytwórczego. Proces piłowania i frezowania formatuje pojedyncze elementy do oczekiwanych kształtów, natomiast wykorzystanie wspólnej linii cięcia pozwala skrócić czas produkcji nawet o 30 procent.

Bardzo istotną funkcją oprogramowania do mebli tapicerowanych jest możliwość drukowania specjalnych etykiet samoprzylepnych. W przypadku bardzo złożonych projektów umieszcza się je na poszczególnych elementach, aby żaden z pracowników nie miał problemu z odpowiednim złożeniem całej konstrukcji. Dodatkowymi funkcjami programu COBUS Tapicer jest możliwość indywidualnego ustawienia prędkości posuwu narzędzia, w zależności od rodzaju materiału, a także automatyczne obliczanie liczby płyt potrzebnych do przeprowadzenia procesu produkcyjnego.