Zdobądź klientów dzięki programom CAD/CAM

Zdobądź klientów dzięki programom CAD/CAM

Jak wejść na nowe rynki i pozyskać klientów, dzięki oprogramowaniu CAD/CAM?

Wiele firm nie posiada jeszcze własnego oprogramowania CAD/CAM, a dobrze przemyślane rozwiązanie CAD/CAM może być świetnym sprzymierzeńcem w rozwoju Twojej firmy.

W jaki sposób możesz zdobyć nowe rynki? Jakie są główne kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rozwiązania CAD/CAM? Tego dowiesz się w tym wpisie.

Oprogramowanie CAD/CAM jako sposób na wejście na nowe rynki

Niezależnie od rodzaju działalności jaką prowadzisz, tworzenie części i elementów, bez rozwiązania CAD/CAM jest bardzo trudne, zarówno pod względem technicznym i jakościowym. A na pewnym etapie skomplikowania elementów, jest wręcz niemożliwe.

Wytwarzanie w całości tradycyjnymi sposobami “analogowymi” jest szczególnie uciążliwe w przypadku produkcji na dużą skalę. Dla wielu firm, zakup oprogramowania CAD/CAM daje szansę na realizację zleceń od klientów, które wcześniej były odrzucane.

Korzystanie z oprogramowania CAD/CAM ma wiele zalet:

 • Lepsza wydajność
 • Niższe koszty
 • Mniejsze zużycie narzędzi
 • Mniej odpadów
 • Mniej przestojów maszyny

Zakup systemu CAD/CAM jest kluczowym krokiem w rozwoju każdej firmy. Niezależnie od specjalizacji, pozwala na lepsze wykorzystanie parku maszynowego oraz zasobów ludzkich.

Oprogramowanie CAD/CAM może wprowadzić firmę na rynki, które wcześniej były niedostępne z powodu braku zasobów. Dzięki zwiększonej produkcji w krótszym czasie, firma może rozszerzyć swoją ofertę, jednocześnie zwiększając obroty.

Wybierz oprogramowanie CAD/CAM, które będzie wspierało rozwój Twojej firmy

Pozytywny wpływ, jaki na działanie firmy, ma zakup oprogramowania CAD/CAM, jest bezdyskusyjny. Jednak przy zakupie musisz koniecznie zwrócić uwagę na wybór rozwiązania najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb.

Korzyści z w pełni zintegrowanego rozwiązania CAD/CAM

Nie wszystkie rozwiązania CAD/CAM są sobie równe. Niektóre rozwiązania oferują tylko opcję CAD, dzięki której zaprojektujesz własne części. Inne natomiast wyposażone są w funkcjonalność CAM i wspierają programowanie maszyn CNC.

W obydwu przypadkach możemy więc mówić o częściowo zintegrowanym rozwiązaniu. I nie bez powodu, ponieważ wymiana danych między tymi dwoma systemami jest często trudna, generuje błędy, a czasami jest wręcz niemożliwa.

Ponieważ rozwiązania CAD/CAM mają wspierać firmę w jej rozwoju, najlepszym wyborem jest w pełni zintegrowane oprogramowanie, ponieważ transfer informacji między działem projektowym w firmie, a działem produkcji, odbywa się bezpośrednio i w optymalny sposób.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na polskim rynku, które oferuje pełną integrację procesu projektowania z produkcją, jest oprogramowanie firmy COBUS Concept.

Kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie programu CAD/CAM

Rozwiązanie CAD/CAM musi być narzędziem kompletnym, elastycznym, nowoczesnym i łatwym w użyciu. Musi zatem:

 • Oferować szereg prostych funkcji, które wykorzysta zarówno profesjonalista z długoletnim doświadczeniem oraz nowy pracownik w branży.
 • Być kompatybilne z maszynami wykorzystywanymi w firmie (dostosowane do języka programowania, technologii, wielkości maszyn i ich skomplikowania).
 • Być zgodne z oczekiwaniami i potrzebami działu produkcji.
 • Być w stanie sprostać potrzebom firmy w zakresie obróbki i produkcji części dla klienta.

Jeśli oprogramowanie CAD/CAM spełnia powyższe kryteria, jest sposobem na to, żeby firma zwiększyła wydajność przez:

 • Skrócenie czasu programowania
 • Skrócenie czasu obróbki
 • Poprawę jakości (mniej odpadów)
 • Obniżenie kosztów produkcji
 • Zwiększenie konkurencyjności
 • Szybszą realizację zamówień
 • Niższe ceny
 • A tym samym zwiększenie udziałów w rynku

CNC Software partnerem godnym zaufania przy wdrażaniu rozwiązań CAD/CAM

CNC Software od wielu lat dostosowuje swoją ofertę do potrzeb rynku, na którym działa. Jesteśmy dumni z oferowania w pełni zintegrowanego oprogramowania, które jest w stanie sprostać rosnącym wymaganiom rynku.

Wiele firm, niezależnie od wielkości i branży, dzięki rozwiązaniom wdrożonym przez CNC Software zwiększa swoje zasięgi i pozyskuje nowych klientów. Sprawdź naszych zadowolonych klientów.