COBUS eFronty + eRozrys

Rozwiązanie COBUS eFronty
to połączenie dobrze znanego rozwiązania  COBUS Fronty z platformą do rozkroju online eROZRYS.

Głównym celem rozwiązania jest przeniesienie do „sieci” możliwości zamawiania frontów meblowych przez docelowych klientów u dostawców.

Do tej pory większość firm produkcyjnych pracowała na bazie własnoręcznego wpisywania zamówień do programu COBUS i brała za to całkowitą odpowiedzialność. Od tego momentu to klient docelowy może złożyć zamówienie przez internet, dostać od ręki wycenę i wysłać zamówienie do realizacji. Wystarczy komórka, tablet lub laptop, platforma działa na różnych urządzeniach.

Pierwszy krok:
Na początku wystarczy zarejestrować klienta w systemie. W zależności od dostępnych modułów nadajemy mu login i hasło oraz przypisujemy uprawnienia do korzystania z odpowiednich funkcjonalności. Na koniec aktywujemy konto, przypisujemy do niego odpowiednie cenniki i gotowe. Można składać zamówienia online!

Zamówienie:
Złożenie zamówienia jest bardzo łatwym procesem. Klient po zalogowaniu się do systemu wybiera z listy czego ma dotyczyć zamówienie – w naszym przypadku to będą frezowane fronty MDF. Kolejny krok to wybór interesującego modelu frontu oraz dodatkowych parametrów związanych na przykład z grubością, kolorem czy uchwytem. Po wpisaniu wymaganych wymiarów frontów można jednym przyciskiem pobrać wycenę i podsumowanie w postaci pliku PDF.

Przygotowanie produkcji:
Od strony producenta obsługa zamówienia jest jeszcze prostsza. Po złożeniu przez klienta zamówienia, administrator otrzymuje mailem informacje o złożonym zamówieniu. Może wówczas zatwierdzić zamówienia i przesłać do produkcji lub zbić kilka zamówień w jedno sortując je na przykład po materiale, nazwie klienta, numerze czy jego dacie.

Plik zamówienia:
Ostatnim krokiem jest zapisanie pliku zamówienia na dysku twardym i zaimportowanie go do programu COBUS eFRONTY. Wszystkie informacje przejdą bezpośrednio do optymalizacji jak również na etykiety.

Koniec produkcji:
O zakończeniu produkcji i gotowości do odbioru, klient może być powiadomiony mailowo lub SMS. Dodatkowo system może przygotować fakturę bezpośrednio w programie księgowym jak i dokumenty do odbioru zamówienia.

Cechy COBUS FRONTY

> Fronty parametryczne
> Parametry (zmienne) np. szerokości ramiaków frontu
> Import danych z programu Excel
> Import danych z list elementów oraz systemu ERP
> Wydajny algorytm optymalizacji
> Nesting plików konstrukcyjnych
> Obliczanie niezbędnego surowca
> Obliczanie i wyświetlanie odpadów
> Wyświetlanie stanu obecnego oraz docelowej optymalizacji
> Zarządzenie odpadami

> Automatyczne drukowanie etykiet
> Magazynowe zestawienia produkcyjne
> Opcje wtyczek dla niestandardowych dodatków
> Automatyczny import plików DXF
> Automatyczne generowanie programów CNC
> Podział optymalizacji ze względu na materiał elementów
> Strategia cięcia po wspólnej linii
> Strategia mieszana piłowanie i frezowanie
> Biblioteki Nestingowe (SQL 64 bit)

Obejrzyj filmy:

Program współpracuje z różnymi sterowaniami:

Przydatne linki:

COBUS FRONTY

Dodatkowe informacje
dotyczące programu

PREZENTACJA

Umów się na
prezentację już dziś

COBUS WOP

Zobacz również
inne programy

COBUS NCAD

Zobacz również
inne programy